0212 615 10 80
info@echozemin.com

Rad Array (Çok Noktalı Ekstansometre)

Rad Dizisi, örneğin derin yerçekimi hareketlerinden kaynaklanan bir kazı bölümü etrafındaki deformasyonları izlemek için tasarlanmış yenilikçi bir araçtır. Sistem, deformasyon durumuna ilişkin eksiksiz bir genel bakış elde etmek için çok tabanlı bir ekstansometre ile birleştirilecek şekilde tasarlanmıştır. Hizalamayı korumak için gerekli bir fiberglas çubuk ve veri iletimi için yararlı bir kablo ile birleştirilmiş bir IP69 hermetik düğüm dizisi olarak sunulur. Her düğüm, içinde yüksek çözünürlüklü bir MEMS 3D sensörü ve bir termometre içerir. Cihaz, düğümler arasındaki sayı, boşluk ve uzunluk açısından özelleştirilebilir. G802, G301 kontrolörleri veya RS485 Modbus RTU protokolüyle uyumlu herhangi bir diğer Datalogger tarafından yönetilebilir.

                                       

KURULUM
Enstrüman uygun konektörler kullanılarak birleştirilen segmentler halinde kuruluma hazır halde temin edilir. Kurulum, cihazın radyal bir perforasyona yerleştirilmesini ve ardından radyal perforasyona enjeksiyon (su, çimento) yapılarak sabitlenir.

                         

 

ÇALIŞMA PRENSİBİ
MEMS sensörü tarafından kaydedilen veriler kullanılarak tanımlanan düğümler arasındaki mesafe ve boşluktaki konumları uygun algoritmalar aracılığıyla bilinerek, aletin boşluktaki göreli konumunu ve dolayısıyla tünel etrafındaki deformasyonları belirlemek mümkündür.

 

                 

 

ADVANTAGES (AVANTAJLAR)
Neredeyse gerçek zamanlı olarak otomatik deformasyon izleme
Kazı aşamalarında da veri toplama
Çoklu ölçüm noktalarında deformasyon rekonstrüksiyonu
Çok seviyeli ve çok parametreli eşiklere dayalı otomatik uyarı
Otomatik İzleme Raporu

UYGULAMA ALANLARI