0212 615 10 80
info@echozemin.com

Tilt Meter (Eğim Ölçer) – KLINO ARRAY

TILT METER (Eğim Ölçer)

Dijital Eğim Ölçerler binalar, viyadükler, istinat duvarları veya kaya duvarlarındaki dengesiz bloklar gibi yapıların nokta dönüşlerini izlemek için özel olarak tasarlanmış cihazlardır. Kullanılan MEMS sensörlerinin yüksek performansı, verilerin yüksek çözünürlük ve stabiliteye ihtiyaç duyduğu durumlarda da kullanılabileceği anlamına gelmektedir. İletim türüne, Wi-Fi veya kabloya göre farklılık gösteren iki Eğim Ölçer modelimiz bulunmaktadır.

İlk durumda, Eğim Ölçer, çıkış sinyali dikeye göre X ve Y eğim açısıyla orantılı olan bir MEMS sensörünün yerleştirildiği bir IP67 mahfazasından oluşur. Cihaz, sensörün küresel bir düğüm yoluyla mükemmel şekilde dikey olarak konumlandırılmasına olanak tanıyan kurulum sistemiyle birlikte tedarik edilebilir. Veri aktarımı, tesiste bulunan veya firmamız tarafından sağlanan UMTS Kiti tarafından oluşturulan herhangi bir WiFi ağı üzerinden gerçekleştirilebilir. Cihazları yönetmek için Datalogger’a gerek yoktur.

                                                                                         

KLINO ARRAY

İkinci durumda ise Klino Link adı verilen Eğim Ölçer, verileri dört kutuplu bir sinyal kablosu aracılığıyla aktarıyor. Yüksek performanslı üç eksenli MEMS sensörü, IP68 koruma derecesini garanti eden bir reçine düğümüne yerleştirilmiştir. Aynı sinyal kablosu boyunca 255’e kadar düğüm seri olarak düzenlenebilir. Kablo uzunluğu ve Tilt Metreler arasındaki mesafe projenin ihtiyacına göre özelleştirilebilir. Bir güzergah boyunca birden fazla ölçüm noktasının gerekli olduğu veya su altı veya su altındaki yapıların izlenmesi gerektiğinde ikinci çözüm önerilir. Üç eksenli MEMS, 360°’lik bir ölçüm aralığıyla karakterize edilir, böylece Klino Link, yönlendirme dikkate alınmadan kurulabilir. Cihaz G802, G301 veya RS485 Modbus RTU protokolüyle uyumlu başka herhangi bir Veri Kaydedici ile kontrol edilebilir.